Новости

Активізація роботи з реєстром тварин

Активізація роботи з реєстром тварин

Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України активізує роботу над впровадженням Єдиного державного реєстру тварин. Завдяки співпраці з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН в 2011 році до Реєстру приєдналися лікарні ветеринарної медицини в районах Київської, Волинської та Донецької областей. Облік поголів'я є одним із зобов'язань України в аграрному секторі щодо вступу до СОТ.

За даними Агентства з ідентифікації і реєстрації тварин до цього року спостерігалася тенденція на зменшення кількості ідентифікованої великої рогатої худоби, а також кіз, коней та овець. З моменту ж включення до безпосередніх функцій Держветфітослужби ідентифікації, кількість зареєстрованих тварин різко збільшилася. Так, станом на листопад в Єдиному державному реєстрі тварин налічувалося близько 5 млн. голів великої рогатої худоби. Найбільше її поголів'я зафіксовано в Хмельницькій, Вінницькій та Полтавській областях - майже по 350 тис. голів у кожній.

"Ідентифікація та реєстрація тварин надають Україні можливість досягти безпечності та відстеження продукції тваринництва. Це не тільки сприяє нашій співпраці з ЄС, але має велике значення в забезпечені епізоотичного благополуччя країни. Українські виробники тільки тоді зможуть відчувати себе повністю повноцінними та конкурентоздатними на світовому ринку, коли запрацює Єдиний реєстр, що гарантуватиме безпеку та якість вітчизняної продукції", - зауважив Віталій Башинський.

На сьогоднішній день існує проблема вчасного інформування державної служби про вибуття тварин з господарства. Саме через це в Єдиному реєстрі можуть існувати, так звані "тварини-фантоми", тобто ті, які вже померли. "Задля того, щоб ліквідувати цю проблему, необхідно вчасно реєструвати дані про результати весняно-осінніх профілактичних заходів і відомості про подовження терміну ветеринарної картки. Також вкрай важливо підвищувати дисципліну м'ясопереробних підприємств по передачі ідентифікаційних документів на забитих тварин", - поінформував Віталій Башинський.

Завдяки Єдиному реєстру держава зможе не тільки відслідковувати поголів'я тварин, а й забезпечити благополучний епізоотичний стан в країні. Такі міри необхідні ще й для того, щоб до вітчизняних експортерів існувала довіра в усьому світі, зокрема в ЄС, бо саме цей ринок намагаються заповнювати українські виробники. 

Новые препараты
Тиопротектин
Тиопротектин (Артериум)

Ветеринарный препарат Тиопротектин, производства Артериум, применяют для лечения собак и котов при гепатите разной этиологии, холецистите, миокардите, кардиомиопатии при метаболических нарушениях, как дополнительное средство при ишемической болезни сердца, аритмии, при послеоперационном осложнении.
Система Embrex Inovoject
Система Embrex Inovoject (Zoetis)

Надежная вакцинация – гарантия уверенности. Cистемы Embrex Inovoject считаются эталонами в отрасли в вопросах вакцинирования по технологии in ovo.
Дракcин 25 мг/мл (Draxxin 25 mg/ml)
Дракcин 25 мг/мл (Draxxin 25 mg/ml) (Zoetis)

Ветеринарный препарат Дракcин 25 мг/мл (Draxxin 25 mg/ml), производства Zoetis, применяют для лечения бактериальных инфекций органов дыхания, вызываемых Actinobacillus pleuropneumoniae, Pasteurella multocida, Haemophilus parasuis и Mycoplasma hyopneumoniae.