Новости

У Київському водосховищі загинуло 50% усієї риби

Через спуск води в Київському водосховищі загинуло 50-60% усієї риби, що живе в ньому - кілька десятків тонн, - повідомили в Київдержрибохороні.

«Поки що це попередні цифри, зараз працює комісія, яка підраховує збитки. Але складність у тому, що більшість риби знаходиться під льодом, і важко визначити істинні збитки», - повідомив керівник прес-центру Київдержрибохорони Ігор Тихолаз.

За його словами, для того, щоб іхтіофауна відновилася, потрібно заповнити водосховище щукою, судаком, лящем, які водилися тут завжди. Втім, навіть якщо на це виділять кошти, то, щоб відновити кількість риби, піде кілька років, вважають у Київдержрибохороні.

Зараз ажіотаж, який спостерігався в перші дні, спав - на Київське водосховище як і раніше, приходять збирати напівсонну рибу, але бажаючих стало набагато менше, пише газета.

Нагадаємо, що 16 березня заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко заявив, що направив звернення до Міністерства охорони навколишнього природного середовища та Державного комітету України з водного господарства з проханням з’ясувати обставини спуску води на Київському морі, що призвело до масової загибелі риби.

ВАТ «Укргідроенерго» здійснило цей спуск відповідно до рішення Міжвідомчої комісії при Держводгоспі України для попередженням небезпечних наслідків весняної повені. Внаслідок таких дій рівень води у Київському водосховищі впав настільки, що крига в багатьох місцях лягла на дно та придавила своєю вагою рибу, що зібралася на мілководді. Однією з можливих причин рішення про спуск води засоби масової інформації називають побоювання через вірогідність затоплення будинків у Конча-Заспі, район якої може одним з перших постраждати внаслідок ймовірного весняного паводку.

Крім того, М. Томенко попросив представити інформацію, яким чином буде надалі здійснюватися регулювання води в Київському водосховищі, до яких наслідків це може призвести і яким чином будуть відшкодовані невідновлювальні втрати рибних ресурсів, викликані швидким зниженням рівня води.

Сегодня

Источник новости: eco-ua.org

Новые препараты
Раствор глюкозы 5%
Раствор глюкозы 5% (Бровафарма)

Ветеринарный препарат Раствор глюкозы 5%, производства Бровафарма, применяют, как отдельно, так и в комплексной терапии при интоксикациях, кровопотерях, внутренних кровотечениях, истощении и тяжелых заболеваниях, которые вызывают отказ животного от корма.
Раствор натрия гидрокарбоната 5%
Раствор натрия гидрокарбоната 5% (Бровафарма)

Ветеринарный препарат Раствор натрия гидрокарбоната 5%, производства Бровафарма, применяют в составе комплексной терапии некомпенсированного метаболического ацидоза различной этиологии, во время тяжелого отельного и послеоперационного периода, при лечении длительной диареи, болезней печени, почек, кетоза, отека легких.
Раствор натрия хлорида гипертонический 7,5%
Раствор натрия хлорида гипертонический 7,5% (Бровафарма)

Ветеринарный препарат Раствор натрия хлорида гипертонический 7,5%, производства Бровафарма, применяют лечения жвачных животных при острых и хронических заболеваниях — атонии и гипотонии преджелудков, тимпании, парезе рубца, ацидозе, патологиях ЖКТ у молодняка (токсическая диспепсия, колибактериоз), сопровождающиеся диареей и обезвоживанием организма.