Новости

У Дністрі гине тоннами риба

Біля двох середніх гідроагрегатів Дністровської гідроелектростанції наразі утворилися великі скупчення товстолобика. У Верхнє-Дністровському державному басейновому управлінні побоюються, що риба, як і торік, потрапить у турбіни і запаси товстолобика у Дністрі будуть знищені. Керівництво управління звернулося до виконавчих органів влади з проханням вжити заходів щодо порятунку риби, - повідомили 18 березня в рибінспекції Верхнє-Дністровського державного басейнового управління.

У зв’язку з великим скупченням товстолобика біля турбін гідроелектростанції керівництво державного басейнового управління звернулося до керівництва Дністровської ГЕС з проханням призупинити роботу турбін.

На ГЕС поки що зупинили дві турбіни, а дві інші продовжують працювати. Згідно з технічними вимогами, агрегати ГЕС можуть не працювати лише чотири години. Далі енергетики будуть змушені їх знову включити.

Торік риба теж підійшла до турбін ГЕС. Їх роботу не було зупинено, і загинули сотні тонн риби. Збитки оцінено у майже 30 мільйонів гривень.

Турбіни Дністровської ГЕС не мають захисних механізмів, які б унеможливлювали попадання риби до них.

16 лютого голова правління ВАТ «Укргідроенерго» Семен Поташник зустрівся з ректором та науковцями Чернівецького нацуніверситету з метою з’ясувати, чи є на подібних станціях України і Росії спеціалізовані рибозахисні споруди і чому все ж риба так масово втрачає свою природну орієнтацію, пливе за течією і гине під лопатями турбін. Гідроенергетики підписали угоду з фахівцями університету, за якою іхтіологи мали провести дослідження та з’ясувати причини цього феномену. Окремим листом керівництво Дністровської ГЕС звернулося до голови ОДА з проханням до вирішення цієї проблеми залучити господарів водосховища та спеціалістів-рибників.

Товстолобиком Дністровське водосховище було зарибнено на початку 90-х років. Тоді біологи стверджували, що рибі нічого не загрожує за умови її вилову раз на три роки. Однак уже кілька років промисловий вилов риби у Дністровському водосховищі заборонено. З цього року планувалося частково відновити на водосховищі промисловий вилов риби.

ЗІК

Источник новости: eco-ua.org

Новые препараты
Раствор глюкозы 5%
Раствор глюкозы 5% (Бровафарма)

Ветеринарный препарат Раствор глюкозы 5%, производства Бровафарма, применяют, как отдельно, так и в комплексной терапии при интоксикациях, кровопотерях, внутренних кровотечениях, истощении и тяжелых заболеваниях, которые вызывают отказ животного от корма.
Раствор натрия гидрокарбоната 5%
Раствор натрия гидрокарбоната 5% (Бровафарма)

Ветеринарный препарат Раствор натрия гидрокарбоната 5%, производства Бровафарма, применяют в составе комплексной терапии некомпенсированного метаболического ацидоза различной этиологии, во время тяжелого отельного и послеоперационного периода, при лечении длительной диареи, болезней печени, почек, кетоза, отека легких.
Раствор натрия хлорида гипертонический 7,5%
Раствор натрия хлорида гипертонический 7,5% (Бровафарма)

Ветеринарный препарат Раствор натрия хлорида гипертонический 7,5%, производства Бровафарма, применяют лечения жвачных животных при острых и хронических заболеваниях — атонии и гипотонии преджелудков, тимпании, парезе рубца, ацидозе, патологиях ЖКТ у молодняка (токсическая диспепсия, колибактериоз), сопровождающиеся диареей и обезвоживанием организма.