Новости

На Полтавщині виявили підпільну ... ферму

У селі Гавронці, що у Диканському районі, вівці, кози й телята «дружньо» співіснували у одному сараї. Поруч з худобою, через стінку, у одному ж приміщенні жили двоє чоловіків — працівники ферми. У дровнику зберігалися тушки забитих тварин.

Все це налагоджене господарство функціонувало під прикриттям одного з місцевих приватних підприємців, при перевірці якого співробітники відділу ветеринарної міліції ГУМВС розкрили цілий ряд порушень правил ветеринарно-санітарних вимог, чим самим перекрили канал надходження м’яса невідомого походження на ринки області.

— Ми перевіряли інформацію про несанкціоноване утримання тварин у Диканському районі, — говорить Микола Васюта, начальник ветеринарної міліції ГУМВС України в Полтавській області, — потрапили до ферми у село Гавронці, де в непристосованому приміщенні в суцільній антисанітарії разом утримувалися 120 голів овець, 14 голів великої рогатої худоби та 19 голів кіз. При перевірці нами було встановлено, що дане поголів’я тварин не ідентифіковане, невідомого походження та без відповідних документів.

Дійсно, ферма за всіма ознаками нагадувала давно покинуте господарство. Забиті дошками шибки, зламана огорожа, проламаний дах, розколоті стіни. Здавалося б, у таких умовах не реально вести будь-яке господарства, тим паче тримати худобу. Як довів на своєму прикладі диканський горе-підприємець — це таки реально.

Худоба жила у одному сараї зі своїми господарями. Тут же, на місці її утримання, просто на землі здійснювався забій. Навкруги хаотично були розкидані рештки від забою живності — нутрощі та шкіра. Скрізь бруд, пил та павутиння. У підсобці, де жили горе-фермери, міліціонери на столі застали мишей, які з тарілок ласували рештками м’ясної вечері. Можна тільки уявити, яке м’ясо потрапляло з ферми на прилавки недобросовісних підприємців.

Продовжує розповідь Микола Васюта: «На території ферми знаходилися ще й дві собаки, на яких були відсутні паспорти та відповідні документи, що підтверджують заходи по щепленню тварин проти сказу. У працівників ферми були відсутні особисті медичні книжки. За результатами перевірки за виявлені порушення на підприємця складено адмінпротокол за статтею 107 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил ветеринарно-санітарних вимог), а також вручено припис з виявленими порушеннями та термінами їх усунення».

Источник новости: Інтернет-видання «Полтавщина»

Новые препараты
Раствор глюкозы 5%
Раствор глюкозы 5% (Бровафарма)

Ветеринарный препарат Раствор глюкозы 5%, производства Бровафарма, применяют, как отдельно, так и в комплексной терапии при интоксикациях, кровопотерях, внутренних кровотечениях, истощении и тяжелых заболеваниях, которые вызывают отказ животного от корма.
Раствор натрия гидрокарбоната 5%
Раствор натрия гидрокарбоната 5% (Бровафарма)

Ветеринарный препарат Раствор натрия гидрокарбоната 5%, производства Бровафарма, применяют в составе комплексной терапии некомпенсированного метаболического ацидоза различной этиологии, во время тяжелого отельного и послеоперационного периода, при лечении длительной диареи, болезней печени, почек, кетоза, отека легких.
Раствор натрия хлорида гипертонический 7,5%
Раствор натрия хлорида гипертонический 7,5% (Бровафарма)

Ветеринарный препарат Раствор натрия хлорида гипертонический 7,5%, производства Бровафарма, применяют лечения жвачных животных при острых и хронических заболеваниях — атонии и гипотонии преджелудков, тимпании, парезе рубца, ацидозе, патологиях ЖКТ у молодняка (токсическая диспепсия, колибактериоз), сопровождающиеся диареей и обезвоживанием организма.