Новости

На Полтавщині виявили підпільну ... ферму

У селі Гавронці, що у Диканському районі, вівці, кози й телята «дружньо» співіснували у одному сараї. Поруч з худобою, через стінку, у одному ж приміщенні жили двоє чоловіків — працівники ферми. У дровнику зберігалися тушки забитих тварин.

Все це налагоджене господарство функціонувало під прикриттям одного з місцевих приватних підприємців, при перевірці якого співробітники відділу ветеринарної міліції ГУМВС розкрили цілий ряд порушень правил ветеринарно-санітарних вимог, чим самим перекрили канал надходження м’яса невідомого походження на ринки області.

— Ми перевіряли інформацію про несанкціоноване утримання тварин у Диканському районі, — говорить Микола Васюта, начальник ветеринарної міліції ГУМВС України в Полтавській області, — потрапили до ферми у село Гавронці, де в непристосованому приміщенні в суцільній антисанітарії разом утримувалися 120 голів овець, 14 голів великої рогатої худоби та 19 голів кіз. При перевірці нами було встановлено, що дане поголів’я тварин не ідентифіковане, невідомого походження та без відповідних документів.

Дійсно, ферма за всіма ознаками нагадувала давно покинуте господарство. Забиті дошками шибки, зламана огорожа, проламаний дах, розколоті стіни. Здавалося б, у таких умовах не реально вести будь-яке господарства, тим паче тримати худобу. Як довів на своєму прикладі диканський горе-підприємець — це таки реально.

Худоба жила у одному сараї зі своїми господарями. Тут же, на місці її утримання, просто на землі здійснювався забій. Навкруги хаотично були розкидані рештки від забою живності — нутрощі та шкіра. Скрізь бруд, пил та павутиння. У підсобці, де жили горе-фермери, міліціонери на столі застали мишей, які з тарілок ласували рештками м’ясної вечері. Можна тільки уявити, яке м’ясо потрапляло з ферми на прилавки недобросовісних підприємців.

Продовжує розповідь Микола Васюта: «На території ферми знаходилися ще й дві собаки, на яких були відсутні паспорти та відповідні документи, що підтверджують заходи по щепленню тварин проти сказу. У працівників ферми були відсутні особисті медичні книжки. За результатами перевірки за виявлені порушення на підприємця складено адмінпротокол за статтею 107 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил ветеринарно-санітарних вимог), а також вручено припис з виявленими порушеннями та термінами їх усунення».

Источник новости: Інтернет-видання «Полтавщина»

Новые препараты
Ветдерм
Ветдерм (Бровафарма)

Ветеринарный препарат Ветдерм, производства Бровафарма, применяют для лечения собак и котов при воспалительных, аллергических, аутоиммунных и других заболеваниях кожи и суставов.
Реверсон
Реверсон (Бровафарма)

Ветеринарный препарат Реверсон, производства Бровафарма, применяют собакам и котам для полного прекращения седативного, анальгетического и побочного действия на сердечно-сосудистую и дыхательную системы таких препаратов, как Медисон, и других средств на основе медетомидина гидрохлорида
Кобацин
Кобацин (Бровафарма)

Ветеринарный препарат Кобацин, производства Бровафарма, применяют для оптимизации и ускорения развития слабых и средних по силе пчелиных семей к периоду полноценного медосбора, для создания отводков сильно развитых пчелиных семей, для поддержания яйценоскости пчеломатки и силы пчелиных семей.