Новости

Будуємо ферму: розводимо кіз і овець

З року в рік в світі зростає споживання молочних продуктів, виготовлених з козячого молока. Традиційно їх використовують для престарілих, хворих, немовлят і дітей з алергією на коров'яче молоко. До того ж, козяче молоко більш поживне, ніж коров'яче.

Головне - підібрати здорових тварин. Якщо ви розраховуєте на 1000 голів дійного стада і власне виробництво зернових, сіна і соломи, вам знадобиться приблизно 59 гектарів. Для України оптимальним є навантаження в 10-15 дійних кіз на гектар. Значить, для ферми на 1000 голів знадобиться 100-150 га.

У Західній Європі фермери не пасуть кіз, бо не мають достатньо угідь. Виробнича площадка може займати 0,5 га, де кіз розміщують в загонах. Для тварин створюють належні умови, дотримуючись певного температурного і світлового режиму і забезпечуючи гарне провітрювання. Тому кози не відчувають ніякого дискомфорту. У Франції ж, наприклад, кіз пасуть на екофермах. Втім, господарі відзначають, що коли тварин розмістити в стійлах, вони дають більше молока.

По факту коза щодоби може давати 2-3 літри молока, а вівця породи Асканійський каракуль - максимум 0,5 літра. Козяче молоко - це один сегмент ринку, козячий сир - другий, овечий сир - третій. Але щоб отримувати хороший надій, потрібно поселити тварин в належних умовах.

 

При проектуванні виробничого майданчика слід врахувати розу вітрів, кількість опадів, температурні режими. Також слід пам'ятати, що комфортніше дійні кози відчувають себе при температурі від +10 до +25 грудусів по Цельсію. Простіше створити належні умови для утримання тварин в металокаркасних сараях з ізольованим дахом. Влітку вони не так нагріваються, а взимку менше охолоджуються. Конструкція стін повинна бути такою, щоб у теплу пору року вони були відкриті для провітрювання, а в холодну - захищали від вітру і морозу.

Для теплих умов в приміщеннях слід правильно спроектувати систему вентиляції і подачу якісної води і передбачити своєчасне оновлення соломи для підстилу.

Слід врахувати і таку особливість: місце для відпочинку повинно бути на 70 см нижче кормового столу. Зону відпочинку кіз ми час від часу будемо наповнювати соломою, а коли підстилка зрівняється з кормовим столом, її треба міняти. Зазвичай це роблять раз в три місяці.

 

Для різних вікових груп кіз вимоги щодо освітлення, температури та повітрообміну також різні. Найбільш уразливими є козенята до двох місяців. Їх слід утримувати окремо. Період від двох до шести місяців можна вважати підлітковим. Таких тварин можна тримати окремою групою в приміщенні, спільному з іншими дорослими козами. Після шести місяців, коли настає пора парування, таких тварин розміщають з основною групою.

Источник новости: zoosite.com.ua

Новые препараты
Раствор глюкозы 5%
Раствор глюкозы 5% (Бровафарма)

Ветеринарный препарат Раствор глюкозы 5%, производства Бровафарма, применяют, как отдельно, так и в комплексной терапии при интоксикациях, кровопотерях, внутренних кровотечениях, истощении и тяжелых заболеваниях, которые вызывают отказ животного от корма.
Раствор натрия гидрокарбоната 5%
Раствор натрия гидрокарбоната 5% (Бровафарма)

Ветеринарный препарат Раствор натрия гидрокарбоната 5%, производства Бровафарма, применяют в составе комплексной терапии некомпенсированного метаболического ацидоза различной этиологии, во время тяжелого отельного и послеоперационного периода, при лечении длительной диареи, болезней печени, почек, кетоза, отека легких.
Раствор натрия хлорида гипертонический 7,5%
Раствор натрия хлорида гипертонический 7,5% (Бровафарма)

Ветеринарный препарат Раствор натрия хлорида гипертонический 7,5%, производства Бровафарма, применяют лечения жвачных животных при острых и хронических заболеваниях — атонии и гипотонии преджелудков, тимпании, парезе рубца, ацидозе, патологиях ЖКТ у молодняка (токсическая диспепсия, колибактериоз), сопровождающиеся диареей и обезвоживанием организма.