Новости

Як відкрити ферму з розведення овець або кіз? Основні моменти, важливі поради

Фермерське господарство представлене широким списком видів діяльності для починаючого підприємця. Козина і овеча ферма відноситься до цього числа і має хороші перспективи для отримання прибутку. Попит у споживачів великий, а пропозицій на ринку мало. Можливо, це обумовлено меншою кількістю продукту, ніж у корови? Але і витрати на козу нижче, ніж на велику рогату худобу. Тому бажаючому вкласти кошти в сферу сільського господарства варто звернути на це увагу і вирішити, як відкрити ферму з нуля. З чого почати підкаже наша покрокова інструкція.

Бізнес-ідея з відкриття козячої ферми може бути втілена в реальність, якщо майбутній фермер буде розбиратися в основах тваринництва. Козам і овечкам потрібні певні догляд та утримання. Якщо кліматичні умови мінливі, тварині потрібно тепле приміщення з хорошою вентиляцією і відсутністю протягів. Корм повинен бути повноцінним і різноманітним для хорошого удою і здоров'я тварин.

Навіть покупка кіз і овець вимагає особливих знань, щоб заплановані надої не опинилися лише цифрами на папері. Необхідно розбиратися в породах і умови їх утримання. Гарними можна вважати вівці породи німецький меринос, оцінити яких можна в фермерському господарстві "Еко Карпати", де можна придбати і інші породи.

 

Ферма не може перебувати в місті. Для неї потрібно окрему земельну ділянку з чистим повітрям і можливістю вигулу стада в теплу пору. Якщо ви не є сільським жителем або не отримали ветеринарного освіти, варто проконсультуватися з фахівцями або найняти в штат зоотехніка, ветеринара. Деякі фермери самостійно вивчають профільну літературу перед тим, як відкрити ферму.

Попит на козяче молоко є завжди. Це обумовлено властивостями і користю молочного продукту.
На початковому етапі необхідно знайти відповідне приміщення для розміщення кіз. Зводити його з нуля вигідно не завжди, тому що в регіонах з холодним кліматом сараєм з дощок не обійтися. Буде потрібно утеплення конструкції, на яке потрібні гроші. Простіше знайти корівник або інші госпбудівлі, які були зведені і занедбані. Переобладнання такого приміщення обійдеться дешевше.

Місце для ферми потрібно вибирати з достатньою площею землі, щоб кози і вівці мали пасовище для вільного вигулу.

Комплектація ферми

Козина ферма може бути оснащена по-різному. Це залежить від кліматичних умов регіону, фінансів молодого фермера і масштабності господарства. Щоб заробити хороший капітал, потрібно оцінити попит на продукцію в регіоні і кількість молока, яке може дати одна коза в день. Виходячи з цього вибираємо розмір приміщення і оцінюємо, яке обладнання буде потрібно для утримання потрібної кількості голів.

Источник новости: zoosite.com.ua

Новые препараты
Владикан
Владикан (Бионит)

Ветеринарный препарат Владикан, производства Бионит, применяют для профилактики и лечения чумы (штамм Владимир), парвовирусного энтерита (штамм Риэль) и аденовирусных инфекций (штамм Ада) собак.
Раббивак – V
Раббивак – V (Бионит)

Ветеринарный препарат Вакцина Раббивак – V, производства Бионит, применяют для профилактики вирусной геморрагической болезни кроликов
Вакцина против НБ Штамм H сухая
Вакцина против НБ Штамм H сухая (Бионит)

Ветеринарный препарат Вакцина против НБ Штамм "H" сухая, производства Бионит, применяют для профилактики ньюкаслской болезни в неблагополучных птицеводческих хозяйствах различного направления выращивания.