Новости

Як відкрити ферму з розведення овець або кіз? Основні моменти, важливі поради

Як відкрити ферму з розведення овець або кіз? Основні моменти, важливі поради

Фермерське господарство представлене широким списком видів діяльності для починаючого підприємця. Козина і овеча ферма відноситься до цього числа і має хороші перспективи для отримання прибутку. Попит у споживачів великий, а пропозицій на ринку мало. Можливо, це обумовлено меншою кількістю продукту, ніж у корови? Але і витрати на козу нижче, ніж на велику рогату худобу. Тому бажаючому вкласти кошти в сферу сільського господарства варто звернути на це увагу і вирішити, як відкрити ферму з нуля. З чого почати підкаже наша покрокова інструкція.

Бізнес-ідея з відкриття козячої ферми може бути втілена в реальність, якщо майбутній фермер буде розбиратися в основах тваринництва. Козам і овечкам потрібні певні догляд та утримання. Якщо кліматичні умови мінливі, тварині потрібно тепле приміщення з хорошою вентиляцією і відсутністю протягів. Корм повинен бути повноцінним і різноманітним для хорошого удою і здоров'я тварин.

Навіть покупка кіз і овець вимагає особливих знань, щоб заплановані надої не опинилися лише цифрами на папері. Необхідно розбиратися в породах і умови їх утримання. Гарними можна вважати вівці породи німецький меринос, оцінити яких можна в фермерському господарстві "Еко Карпати", де можна придбати і інші породи.

 

Ферма не може перебувати в місті. Для неї потрібно окрему земельну ділянку з чистим повітрям і можливістю вигулу стада в теплу пору. Якщо ви не є сільським жителем або не отримали ветеринарного освіти, варто проконсультуватися з фахівцями або найняти в штат зоотехніка, ветеринара. Деякі фермери самостійно вивчають профільну літературу перед тим, як відкрити ферму.

Попит на козяче молоко є завжди. Це обумовлено властивостями і користю молочного продукту.
На початковому етапі необхідно знайти відповідне приміщення для розміщення кіз. Зводити його з нуля вигідно не завжди, тому що в регіонах з холодним кліматом сараєм з дощок не обійтися. Буде потрібно утеплення конструкції, на яке потрібні гроші. Простіше знайти корівник або інші госпбудівлі, які були зведені і занедбані. Переобладнання такого приміщення обійдеться дешевше.

Місце для ферми потрібно вибирати з достатньою площею землі, щоб кози і вівці мали пасовище для вільного вигулу.

Комплектація ферми

Козина ферма може бути оснащена по-різному. Це залежить від кліматичних умов регіону, фінансів молодого фермера і масштабності господарства. Щоб заробити хороший капітал, потрібно оцінити попит на продукцію в регіоні і кількість молока, яке може дати одна коза в день. Виходячи з цього вибираємо розмір приміщення і оцінюємо, яке обладнання буде потрібно для утримання потрібної кількості голів.

Источник новости: zoosite.com.ua

Новые препараты
Тиопротектин
Тиопротектин (Артериум)

Ветеринарный препарат Тиопротектин, производства Артериум, применяют для лечения собак и котов при гепатите разной этиологии, холецистите, миокардите, кардиомиопатии при метаболических нарушениях, как дополнительное средство при ишемической болезни сердца, аритмии, при послеоперационном осложнении.
Система Embrex Inovoject
Система Embrex Inovoject (Zoetis)

Надежная вакцинация – гарантия уверенности. Cистемы Embrex Inovoject считаются эталонами в отрасли в вопросах вакцинирования по технологии in ovo.
Дракcин 25 мг/мл (Draxxin 25 mg/ml)
Дракcин 25 мг/мл (Draxxin 25 mg/ml) (Zoetis)

Ветеринарный препарат Дракcин 25 мг/мл (Draxxin 25 mg/ml), производства Zoetis, применяют для лечения бактериальных инфекций органов дыхания, вызываемых Actinobacillus pleuropneumoniae, Pasteurella multocida, Haemophilus parasuis и Mycoplasma hyopneumoniae.